Wirtualne spotkanie beneficjentów Infrastruktury bibliotek za nami

Wirtualne spotkanie nowych beneficjentów Infrastruktury bibliotek 2021-2025

16 sierpnia Instytut Książki zorganizował spotkanie online dla beneficjentów „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”. Zaproszeni na nie byli przede wszystkim ci, którzy otrzymali dofinansowanie w niedawno zakończonej procedurze odwoławczej od wyników 2. naboru wniosków.  Swój udział w spotkaniu zgłosiło ponad 40 uczestników. Znaleźli się wśród nich  przedstawiciele i przedstawicielki bibliotek, a także pracownice i pracownicy urzędów.

 

W trakcie spotkania uczestnicy mieli szansę zapoznać się z prezentacją dotyczącą m.in.: przypomnienia podstawowych reguł konkursu, przedstawienia zasad przekazywania transz dofinansowania czy sposobami rozwiązywania najpopularniejszych trudności związanych z realizacją zadań. 

 

Spotkanie było także szansą na zaprezentowanie swoich projektów. Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać o planach i pomysłach inwestycyjnych innych beneficjentów, którzy opowiadali m.in. o wystawie paleontologicznej, jaka mieści się w modernizowanej filii, o aranżacji przestrzeni w wymagających pomieszczeniach piwniczych, o adaptacji na potrzeby biblioteki starego kościoła czy o nowoczesnych rozwiązaniach wspierających osoby ze szczególnymi potrzebami w możliwości kompleksowego korzystania z przebudowywanych i modernizowanych bibliotek.

 

Instytut Książki trzyma kciuki za powodzenie wszystkich dofinansowanych przedsięwzięć!

 

W czasie spotkania wstępnie zaproszono na szkolenia poświęcone rozliczeniom projektów realizowanym w ramach „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”. Tego typu spotkania odbędą się jeszcze w 2022 r.  

 

 

 

 

Infrastruktura bibliotek 2021-2025

Infrastruktura bibliotek 2021-2025 jest elementem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – wieloletniego programu rządowego na lata 2021-2025, w ramach którego realizowane są różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce.