Znaczenie czytania książek dla biznesu – zaproszenie na panel
Tej jesieni wydarzenie przyciągnęło naszą szczególną uwagę dzięki serii międzynarodowych spotkań pod hasłem „Literacy for Democracy and Business” zorganizowanych przez Fundację Powszechnego Czytania. Na stronie FPC możemy przeczytać:
Tematem rozmów będzie znaczenie czytania książek dla biznesu:
- jak czytanie wpływa na dobrostan zespołu?
- czy ma wpływ na poziom współpracy?
- jakie korzyści mogą czerpać firmy z zaangażowania na rzecz czytania?
Wspólnie z Fundacją Powszechnego Czytania zapraszamy na jedno z tych bezprecedensowych spotkań – 17 października o godz. 17:00 w siedzibie Art Inkubatora przy ul. Goyki 3 w Sopocie odbędzie się panel „Czytanie dla Demokracji i Biznesu”.
FPC: Rozmowa będzie dotyczyć trendu wykorzystywania czytelnictwa do budowania sukcesu własnej firmy. Naukowcy przybliżą, co czytanie daje naszym mózgom, przedstawiciele biznesu podzielą się przykładami używania czytelnictwa do budowania rozwoju i kapitału społecznego firmy oraz mocnego wizerunku organizacji społecznie odpowiedzialnej, aktywiści z organizacji pozarządowych opowiedzą o skutecznych obustronnie korzystnych partnerstwach z biznesem.
Wystąpią: Maria Deskur (Fundacja Powszechnego Czytania), Jonathan Douglas (National Literacy Trust), Prof. Ewa Haman (Uniwersytet Warszawski), Magdalena Kozioł (Michelin), Prof. Ryszard Koziołek (Uniwersytet Śląski), Dr Joerg Maas (EU Read, Stiftung Lesen), Arkadiusz Mierzwa (Jeronimo Martins), Michał Rydzewski (Narodowe Centrum Kultury), Roisin Sharkey (KPMG UK).
Możecie się spodziewać mocnego skrzyżowania perspektyw na rolę czytania w budowaniu firm przyszłości.
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne za uprzednim potwierdzeniem zgłoszenia na zaproszenie@fpc.org.pl
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest partnerem wydarzenia.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 to wieloletni program rządowy, w ramach którego ponad miliard złotych jest przeznaczony na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych - z uwagi na skalę oddziaływania i budżet - programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury. Program ma na celu tworzenie warunków rozwoju i rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez kształtowanie i promowanie postaw proczytelniczych oraz wzmacnianie roli bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, z których operatorem czwartego, obejmującego konkurs dotacyjny dla bibliotek i promocję czytelnictwa, jest Narodowe Centrum Kultury.