Mole książkowe

„Mole książkowe” to animacja stanowiąca najnowszą odsłonę kampanii promującej czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Czytanie ma tylko dobre strony. Poznaj historię moli książkowych!

23 kwietnia odbyła się premiera nowego miniserialu NPRCz 2.0. Bohaterami animacji są mole książkowe, które mierzą się z nie lada wyzwaniem. Czy uratują one świat książek przed zjadaczami papieru? Zapraszamy do obejrzenia tej historii na kanale NPRCz 2.0 na YouTube.

Data premiery nie jest przypadkowa. To Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w którym to szczególnie inspirujemy do podróży do świata książek.

Głosu molom książkowym użyczyli polscy artyści, sportowcy i twórcy internetowi: Małgorzata Kożuchowska, Natalia Kukulska, Ewa Szykulska, Renata Jusis, Cezary Żak, Piotr Cyrwus, Maciej Musiałowski, Karol Kłos i Jacek Chełchowski.

„Mole książkowe” to miniserial zrealizowany w ramach kampanii społeczno-informacyjnej Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 pod hasłem „Czytanie ma tylko dobre strony”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zapraszamy do oglądania

 

Mole książkowe

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).