Mole książkowe ratują święta!

„Mole książkowe” to animacja stanowiąca element kampanii promującej czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Zapraszamy do objerzenia świątecznej odsłony serialu.

Plakat wydarzenia Poznaj świąteczną historię moli książkowych z animowanymi postaciami

Czytanie ma tylko dobre strony. Poznaj świąteczną historię moli książkowych!

W najnowszej odsłonie kampanii społecznej Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 pod hasłem „Czytanie ma tylko dobre strony” wracamy do świata moli książkowych. W dwóch świątecznych odcinkach animowanego miniserialu nasi bohaterowie, którym głosów ponownie użyczyli znani artyści, twórcy internetowi i sportowcy, będą rozwiązywać zagadkę znikających książek...

Premiera odcinków 6 grudnia. Działania promocyjne, obejmujące internet, kina, telewizję oraz przestrzeń publiczną potrwają do końca 2023 roku.

Głosu molom książkowym użyczyli: Małgorzata Kożuchowska, Natalia Kukulska, Ewa Szykulska, Cezary Żak, Piotr Cyrwus i Jacek "Zio" Chełchowski. Głosów i wizerunków użyczyli: Reni Jusis, Karol Kłos, Kamil Semeniuk i Agnieszka "Agu" Szysiak.

Obejrzyj odcinki

Mole książkowe

Mole książkowe - kampania promująca czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

23 kwietnia 2023 roku odbyła się premiera nowego miniserialu NPRCz 2.0. Bohaterami animacji są mole książkowe, które mierzą się z nie lada wyzwaniem. Czy uratują one świat książek przed zjadaczami papieru? Zapraszamy do obejrzenia tej historii na kanale NPRCz 2.0 na YouTube.

Data premiery nie jest przypadkowa. To Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, w którym to szczególnie inspirujemy do podróży do świata książek.

Głosu molom książkowym użyczyli polscy artyści, sportowcy i twórcy internetowi: Małgorzata Kożuchowska, Natalia Kukulska, Ewa Szykulska, Renata Jusis, Cezary Żak, Piotr Cyrwus, Maciej Musiałowski, Karol Kłos i Jacek Chełchowski.

Plakat Czytanie ma tylko dobre strony, poznaj historię moli książkowych z animowanymi postaciami

Zapraszamy do oglądania

 

Mole książkowe

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).