Dobre Strony Radia 357 na Męskim Graniu

26.06.2025
Dobre Strony stają się częścią jednego z najciekawszych festiwali muzycznych w Polsce!
W tym roku na trasie Męskiego Grania czeka nas coś więcej niż tylko muzyka. Na scenach festiwalowych, tuż przed koncertami, pojawi się cykl rozmów o literaturze pod hasłem „Dobre Strony Radia 357 na Męskim Graniu” – realizowany we współpracy z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

14 rozmów na żywo, 7 miast, topowi artyści i dziennikarze. Na scenie Radia 357, tuż przed koncertami, pojawią się dobrze znani dziennikarze stacji, by rozmawiać z zaproszonymi muzykami i artystami o ich ulubionych książkach, czytelniczych przyzwyczajeniach i literackich inspiracjach. Cykl rozmów zaczynamy już na pierwszym przystanku festiwalu, czyli w Żywcu. 27 czerwca o godzinie 18:00 zapraszamy na rozmowę Grzegorza Turnau z Marcinem Cichońskim. Następnie 28 czerwca o tej samej godzinie można będzie wysłuchać Spiętego i Elżbietę Zapendowską, rozmowę prowadzi również Marcin Cichoński.

Następne przystanki:

  • Poznań (11–12.07)

  • Gdańsk (18–19.07)

  • Szczecin (25–26.07)

  • Wrocław (01–02.08)

  • Kraków (08–09.08)

  • Warszawa (22–23.08)

W każdym z miast zaplanowano dwa spotkania. Warto być wcześniej – rozmowy odbywają się przed rozpoczęciem koncertów (godz. 18:00), na scenie Radia 357. A jeśli nie możesz dołączyć na żywo – nic straconego. Nagrania z rozmów zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Więcej szczegółów już wkrótce!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 to wieloletni program rządowy, w ramach którego ponad miliard złotych zostanie przeznaczony na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych - z uwagi na skalę oddziaływania i budżet - programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury. Program ma na celu tworzenie warunków rozwoju i rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez kształtowanie i promowanie postaw proczytelniczych oraz wzmacnianie roli bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, z których operatorem czwartego, obejmującego konkurs dotacyjny dla bibliotek i promocję czytelnictwa, jest Narodowe Centrum Kultury.