Czytanie na trawie w Ogrodzie BUW w Warszawie

Za nami już kolejna edycja Czytania na trawie! Tym razem spotkaliśmy się 24 września w Ogrodzie BUW w Warszawie.

Fotorelacja

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w grze terenowej i wygrać nasze kolorowe notesy. Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści przeprowadziło Warsztaty Opowieści Modelarskich, Warsztaty ilustracji i książeczek przestrzennych, a także zakładek do książek. Oprócz tego dzieci miały okazję posłuchać egzotycznych opowieści, a także pokolorować bohaterów literackich.

W strefie wymiany książek czekała na wszystkich bibliotekarka ze spotu NPRCz 2.0, która nadzorowała proces wymiany starej książki na nową. Była również okazja do zagrania w boule oraz zrobienia sobie zdjęcia w fotobudce. W strefie NPRCz 2.0 rozdawaliśmy roślinne zakładki do książek, zrobione na podstawie zielnika, udostępnionego przez Bibliotekę Narodową. Można było także przyjrzeć się zdjęciom nowoczesnych bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu.

Naszym gościem była aktorka Katarzyna Zielińska, która przeczytała dzieciom wybraną bajkę, a potem zachęciła je do samodzielnego czytania. Przez cały czas trawnia wydarzenia wszyscy uczestnicy mogli usiąść na naszym leżaku w strefie chilloutu i na spokojnie poczytać książkę. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas!

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).