3. odcinek „Eureki Biblioteki!” już w Sylwestra

31.12.2022
TVP Kultura, 31 grudnia godz. 18:15
Przed nami trzeci odcinek programu „Eureka Biblioteka!” w TVP Kultura. Jego premiera odbędzie się 31.12.2022 r. o godzinie 18.15.

Sala do jogi w bibliotece

Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, kontynuując podróż po jednych z najnowocześniejszych i najbardziej interesujących bibliotek, wspieranych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  W Lesznie znajdziemy jedyną na świecie Cyfrową Bibliotekę Żużlową, a także Bibliotekę Jazzu, w której udokumentowano polską historię tego gatunku. Organizowane są w niej spotkania kulturalne i koncerty muzyczne.

Biblioteka w Lesznie przełamuje stereotypy, oferując także salę do jogi i kawiarnię. Istnieje tam również możliwość odwiedzenia „Pokoju Grochowiaka”, czyli pomieszczenia poświęconego poecie Stanisławowi Grochowiakowi. Czytelnicy nie muszą zachowywać ciszy, przekraczając próg tego budynku, strefa ciszy znajduje się tu tylko w jednym, wybranym pomieszczeniu, co przełamuje stereotypowy obraz biblioteki. Dla odwiedzających dostępny jest także taras widokowy, który latem staje się czytelnią na świeżym powietrzu.

Trzeci odcinek programu „Eureka Biblioteka!” zostanie wyemitowany w TVP Kultura w sobotę 31 grudnia 2022 r. o godz. 18.15. „Eureka Biblioteka!” to nowy cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze usługi i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).