Biblioteka w kształcie górskich szczytów czyli 6. odcinek „Eureki Biblioteki!”

18.03.2023
TVP Kultura, 18 marca godz. 15:15
Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Eureka Biblioteka!” w TVP Kultura. Premiera 18 marca o godz. 15.15. Tym razem odwiedzimy Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy - aktywne centrum kultury w województwie małopolskim.

Nowoczesna przestrzeń sprzyjająca integracji mieszkańców

Biblioteka w Przysietnicy (filia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu) w Beskidzie Sądeckim, której architektura nawiązuje do otaczających gór, dzięki nowej siedzibie dofinansowanej ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa stała się wymarzonym „trzecim miejscem” dla czytelników w każdym wieku, ale też centrum kultury integrującym lokalną społeczność.

W nowoczesnej, przyjaznej przestrzeni oprócz wypożyczalni książek znajdują się także stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna do spotkań, antresola ze stanowiskami cichej pracy, a nawet fortepian, wykorzystywany podczas koncertów i wydarzeń kulturalnych. W bibliotece odbywają się m.in. zajęcia plastyczno-edukacyjne dla dzieci, lekcje szachowe, zajęcia taneczne, warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych oraz występy artystyczne.

Zapraszamy do TVP Kultura 18 marca (sobota) o godz. 15.15 na szósty odcinek reporterskiego cyklu „Eureka Biblioteka!”.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).