„Czytanie na trawie” 19 sierpnia w Międzyzdrojach

19.08.2023
19 sierpnia zapraszamy do Międzyzdrojów na kolejną edycję „Czytania na trawie”. Cykliczne wydarzenie plenerowe promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 odbędzie się w ramach Pikniku Lata z Radiem.
Sierpniowe „Czytanie na trawie” odbędzie się przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach w godzinach 11.00-17.00. Podobnie jak wcześniejsze edycje, wydarzenie będzie miało formę pikniku rodzinnego z mobilną biblioteką oraz animacjami dla dzieci i młodzieży. Gościem specjalnym w strefie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 będzie Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach, która była beneficjentem „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”.

Dla uczestników przygotowano różnorodne atrakcje czytelnicze, wśród nich m.in. koło fortuny z molami książkowymi, wspólne czytanie z bohaterami z bajek, warsztaty plastyczne, rozmowy o książkach, pokazy artystyczne oraz kącik rysunkowy dla najmłodszych.

Osoby biorące udział w wydarzeniu będą mogły skorzystać z dwóch specjalnie przygotowanych stref: wymiany książek oraz relaksu i dobrej lektury. Aby wziąć udział w bookcrossingu wystarczy zabrać ze sobą książkę – symboliczny „bilet” wstępu. Na stoisku NPRCz 2.0 będzie można dowiedzieć się więcej o działaniach realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, a także zapisać się do biblioteki.

Organizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki  – operatorami NPRCz 2.0. Partnerem spotkania jest Polskie Radio S.A.

Zdjęcia dokumentują poprzednią edycję "Czytania na trawie" z 20 maja 2023 r. / fot. Narodowe Centrum Kultury (Radek Zawadzki).

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).