Czytanie na trawie i pokaz multimedialny [FOTORELACJA 20.05.2023]

20.05.2023
20 maja 2023 r. odbyło się kolejne wydarzenie plenerowe Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 z serii "Czytanie na trawie"
W sobotę 20 maja 2023 r. w Parku Rzeźby przed stołecznym pałacem Królikarnia odbyło sie kolejne wydarzenie plenerowe promujące czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Czytanie na trawie z wieczornym pokazem multimedialnym zgromadziło tłumy odwiedzających - małych i dużych wielbicieli dobrej lektury.  

Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. literacka gra terenowa “Mole książkowe”, strefa wymiany ksiażek, warsztaty plastyczne, koło fortuny, a także strefa relaksu i dobrej lektury. Dla dzieci przygotowane były czytelnicze animacje oraz barwne opowieści prowadzone przez Fundację Powszechnego Czytania. Dodatkowo była okazja do zrobienia sobie zdjęcia w molowej fotobudce oraz do zagrania w boule.

Gościem specjalnym wydarzenia była piosenkarka Natalia Kukulska, która zaczarowała wszystkich słuchaczy swoim uśmiechem i dobrą energią, czytając im „Bajki Natalki” autorstwa Jerzego Dąbrowskiego.

(Fot. Radek Zawadzki)

Po zapadnięciu zmroku park przed Królikarnią rozbłysnął kolorami, wprowadzając wszystkich w bajkowy świat moli książkowych. Na budynku muzeum rozpoczął się niezwykły multimedialny spektakl dźwięku i światła 3D.

 

 

 

(Fot. Radek Zawadzki)

Dziękujemy za wspaniale spędzony czas!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to wieloletni program rządowy na lata 2021-2025 w ramach którego środki w wysokości ponad miliarda złotych (60% z budżetu państwa, 40% – wkład własny beneficjentów) zostaną przeznaczone na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych – z uwagi na skalę oddziaływania i budżet – programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek, wzmacnianie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym oraz roli bibliotek publicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego i centrów dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, zarządzane przez Bibliotekę Narodową, Instytut Książki, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Narodowe Centrum Kultury. W ramach NPRCz 2.0 m. in. blisko pół miliarda złotych trafi na rynek wydawniczy (zakup nowości książkowych), a kolejnych kilkaset milionów zostanie przeznaczonych na modernizację i budowę bibliotek.

Szczegółowe informacje dotyczące programu i bieżących działań z nim związanych można znaleźć pod adresem: https://nprcz.pl oraz w mediach społecznościowych:

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).