„Czytanie na trawie” z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera Rady Ministrów
Dzień Dziecka w KPRM ma charakter pikniku rodzinnego, gdzie Wy i Wasze pociechy znajdziecie wiele ciekawych aktywności, które sprawią, że będzie to bardzo fajny familijny dzień! A my dołożymy do tego swoją cegiełkę – zapraszamy na wyjątkową odsłonę „Czytania na trawie”. To będzie bajkowy Dzień Dziecka!
Wśród wielu przygotowanych stanowisk i stref w ogrodach KPRM gwarantujemy, że naszą rozpoznacie od razu! Będzie to zachwycająca baśniowa przestrzeń, do której wejdziecie przez książkowo-kwiecistą pergolę. Za nią czeka na Was literacka magia! Przekonacie się, że książki mogą rosnąć na drzewach, a litery znikać z papieru, poznacie nowe słowa i przygotujecie ekologiczne zakładki. Nie zabraknie oczywiście Biblioteczki NPRCz 2.0, w której znajdziecie książkę dla siebie. Spokojnie! - zadbamy o Wasz komfort czytania w strefie relaksu. Te wszystkie baśniowe aktywności na świeżym powietrzu, sprawią, że odkryjecie moc książek!
Dzięki wspólnej rodzinnej zabawie podczas „Czytania na trawie” Wasze pociechy rozwiną swoją wyobraźnię, swoje zdolności czytania i pisania, i po prostu będą się wspaniale bawić! W końcu to Dzień Dziecka!
Polecamy również inne, nie mniej ciekawe aktywności Narodowego Centrum Kultury. Zapraszamy na warsztaty „Barwy wspólne – tworzenie kolażu” oraz „Kaszubskie i śląskie” – warsztaty pełne opowieści, piosenek i tradycji.
Do zobaczenia!
1 czerwca, w godz. 10:00-17:00, ogrody KPRM, Aleje Ujazdowskie 1/3
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 to wieloletni program rządowy, w ramach którego ponad miliard złotych zostanie przeznaczony na różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce. To największy i jeden z najważniejszych - z uwagi na skalę oddziaływania i budżet - programów wieloletnich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury. Program ma na celu tworzenie warunków rozwoju i rozwój czytelnictwa w Polsce poprzez kształtowanie i promowanie postaw proczytelniczych oraz wzmacnianie roli bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W skład NPRCz 2.0 wchodzą cztery priorytetowe obszary wsparcia, z których operatorem czwartego, obejmującego konkurs dotacyjny dla bibliotek i promocję czytelnictwa, jest Narodowe Centrum Kultury.
Narodowe Centrum Kultury
Narodowe Centrum Kultury jest jednym z głównych koordynatorów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. W ramach kierunku interwencji BLISKO ogłaszane są nabory wniosków na zadania związane z realizacją dwuletnich projektów, wzmacniających kulturotwórczą funkcję bibliotek i aktywizujących społeczność lokalną. Narodowe Centrum Kultury realizuje także ogólnopolską kampanię społeczno-informacyjną, której głównym celem jest długotrwała zmiana nawyków czytelniczych, a także pokazanie czytelnictwa jako obszaru, który wzmacnia kompetencje i poszerza horyzonty.