„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece Publicznej w Świeciu

08.04.2023
TVP Kultura, sobota 8 kwietnia godz. 14:30
Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Eureka Biblioteka!” w TVP Kultura. Premiera 8 kwietnia o godz. 14.30. Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu w woj. kujawsko-pomorskim.

Oferta biblioteki idealnie dopasowana do potrzeb mieszkańców

Świecka biblioteka idealnie wpisuje się w ideę „trzeciego miejsca”. Proponuje lokalnej społeczności nie tylko nowości wydawnicze, ale również bogatą ofertę edukacyjno-kulturalną. Dzięki utrzymywaniu stałych kontaktów z czytelnikami, pracownicy mogą na bieżąco odpowiadać na potrzeby mieszkańców.

W bibliotece odbywają się m.in. warsztaty przyrodnicze oraz gry detektywistyczne dla dzieci i młodzieży, spotkania dla amatorów szydełkowania, a także lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Entuzjaści roślin doniczkowych mogą odwiedzić biblioteczny punkt wymiany roślin, a najmłodsi – podziwiać olbrzymie ślimaki lądowe, będące czytelniczymi ambasadorami świeckiej książnicy.

Zapraszamy do TVP Kultura 8  kwietnia (sobota) o godz. 14.30 na dziewiąty odcinek reporterskiego cyklu „Eureka Biblioteka!”.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).