„Eureka Biblioteka!”: imponujący zbiór płyt jazzowych oraz sala do jogi

25.03.2023
TVP Kultura, sobota 1 kwietnia godz. 15:35
W sobotę 1 kwietnia 2023 roku o godz. 15:35 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie kolejny odcinek „Eureki Biblioteki!”, poświęcony bibliotekom, które uzyskały wsparcie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0). Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie.

W nowoczesnym budynku biblioteki zorganizowano muzeum jazzu oraz pokój poświęcony patronowi instytucji

Biblioteka w Lesznie przełamuje stereotypy i zaskakuje niespodziewanymi atrakcjami. Należą do nich jedyna na świecie Cyfrowa Biblioteka Żużlowa, a także Biblioteka Jazzu, która znakomicie dokumentuje polską historię tego gatunku i w której organizowane są spotkania kulturalne i koncerty. Biblioteka w Lesznie oferuje także salę do jogi i kawiarnię. Znajduje się w niej również „Pokój Grochowiaka”, czyli przestrzeń poświęcona poecie Stanisławowi Grochowiakowi, który urodził się właśnie w Lesznie.

Czytelnicy odwiedzający bibliotekę w Lesznie przekraczając próg nie muszą zachowywać ciszy – strefa ciszy znajduje się tu tylko w jednym, wybranym pomieszczeniu. Dla odwiedzających dostępny jest również taras widokowy, który latem staje się czytelnią na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do TVP Kultura w sobotę 1 kwietnia o godz. 15:35 na kolejny odcinek reporterskiego cyklu „Eureka Biblioteka!”.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).