„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie

06.05.2023
TVP Kultura, sobota 6.05, godz. 13:45
Na kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" zapraszamy już 6 maja do TVP Kultura. Tym razem odwiedzimy Bibliotekę - Centrum Kultury w Szczuczynie.

Archiwum Społeczne oraz Muzeum Pożarnictwa

Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie nie tylko wypożycza książki. Współpracuje również z instytucjami związanymi z historią i prowadzi Archiwum Społeczne dla miłośników pamiątek z przeszłości. Zaangażowała się także w obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Placówka zaprasza do otwartej niedawno Koderskiej Sali Kreatywności. Opiekuje się też Muzeum Pożarnictwa, w którym znajdziemy nie tylko stroje strażackie, ale i archiwalne dokumenty oraz stare fotografie.

Kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" na antenie TVP Kultura zostanie wyemitowany już 6 maja, o godz. 13:45.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).