„Eureka Biblioteka!” z wizytą w bibliotece pedagogicznej we Wrocławiu

15.04.2023
TVP Kultura, sobota 15 kwietnia godz. 14:35
W najbliższą sobotę 15 kwietnia o godz. 14.35 zapraszamy do TVP Kultura na dziesiąty odcinek reporterskiego cyklu „Eureka Biblioteka!”. Tym razem celem naszych czytelniczych peregrynacji jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu.

Bogata oferta materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, pedagogów i bibliotekarzy

Wrocławska biblioteka promuje nowe kierunki i obszary działalności edukacyjnej. Na stronie internetowej placówki można odnaleźć dziesiątki filmów edukacyjnych i “podcastów”. To dobry adres dla wszystkich, którzy zajmują się edukacją alternatywną, między innymi edukacją domową.

We wrocławskiej bibliotece pedagogicznej nauczyciele, pedagodzy i bibliotekarze znajdą wiele interesujących propozycji poszerzania swoich kompetencji. Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom użytkowników jest stale wzbogacana oferta szkoleń online. Edukatorzy z biblioteki nagrywają też filmy z cyklu „Uczymy się razem”, skierowane do uczniów.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).