„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie

20.05.2023
TVP Kultura, sobota 27 maja, godz.14.05
Na kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" zapraszamy już 27 maja o godz. 14.05 do TVP Kultura. Tym razem odwiedzimy Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Końskie.

Wolontariusze z całego świata i papużka Elza

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie to miejsce nie tylko dla miłośników książek, ale i dla papugi Elzy, która znalazła w tej bibliotece swój dom. Znajduje się on w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym z XVIII wieku i działa już od 100 lat! Biblioteka posiada także własne wydawnictwo, które wydaje literaturę związaną z historią miasta.

Do Końskich przyjeżdżają wolontariusze z całego świata, którzy chętnie spotykają się z uczniami. Biblioteka gościła już młodych ludzi z Jordanii, Armenii, Hiszpanii i Francji.

Biblioteka to nie tylko książki!

Kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" na TVP Kultura odbędzie się już w sobotę 27 maja o godz. 14.05.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).