„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach

22.04.2023
TVP Kultura, sobota 22 kwietnia, godz. 15.40.
Już 22 kwietnia o godz. 15.40 zapraszamy do TVP Kultura na kolejny odcinek reporterskiego cyklu „Eureka Biblioteka!”. Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach.

Kącik winylowy, nocna wrzutnia na książki oraz czytaki dla niedowidzących

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach to jedna z najpopularniejszych tego typu placówek w województwie śląskim o powierzchni aż 17 tys. m2, która oprócz wypożyczalni i czytelni zapewnia mieszkańcom bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną.

To także miejsce dla fanów muzyki. Czytelnicy mogą wypożyczyć płyty muzyczne oraz skorzystać z kącika winylowego. Dla osób niedowidzących przygotowane są czytaki, a dla zabieganych - nocna wrzutnia na książki.

Czechowicka biblioteka inspiruje do czytania śląską społeczność lokalną – aż co czwarty mieszkaniec Czechowic-Dziedzic posiada własną kartę biblioteczną.

Zapraszamy na kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" do TVP Kultura 22 kwietnia, o godz. 15.40.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).