„Eureka Biblioteka!” z wizytą w bibliotece w Szebniach

10.06.2023
TVP Kultura, sobota 10 czerwca.
Na kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" zapraszamy już 10 czerwca, do TVP Kultura. Tym razem odwiedzimy Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z siedzibą w Szebniach.

Biblioteka w starej plebanii

W odcinku 18. towarzyszymy bibliotece w Szebniach przy przeprowadzce z siedziby OSP do odnowionej zabytkowej plebani z XIX wieku.

Nowa siedziba biblioteki z 1894 roku została wybudowana przez księdza Władysława Sarnę, historyka i znanego etnografa. Znajdziemy tam nie tylko książki, ale także intensywną współpracę z pobliskim przedszkolem, wolontariuszy przy cyfrowym archiwum oraz niezwykle ciekawą historię o początkach działania wypożyczalni, sięgających 1907 roku.

Kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" na TVP Kultura odbędzie się już w sobotę 10 czerwca.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).