„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie

20.05.2023
TVP Kultura, sobota 20 maja, godz.14.05
Na kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" zapraszamy już 20 maja o godz. 14.05 do TVP Kultura. Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnogrodzie.

Muzeum Nożyczek i „Słownik potocznej mowy tarnogrodzkiej”

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie to nie tylko możliwość wypożyczenia książek, ale także jedyne w Europie Muzeum Nożyczek. Historia miasta związana jest z krawiectwem, stąd taka instytucja. To również wypożyczenie wymarzonej pozycji literacki z dostawą do domu oraz wydanie "Słownika potocznej mowy tarnogrodzkiej".

Nowoczesne wnętrze zachęca do odwiedzenia tej nietypowej placówki i po raz kolejny udowadnia, że biblioteka to nie tylko książki!

Kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" na TVP Kultura odbędzie się już w sobotę 20 maja o godz. 14.05.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).