„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Miejskiej Bibliotece w Łebie

29.04.2023
TVP Kultura, sobota 29 kwietnia, godz. 13:45.
Już 29 kwietnia zapraszamy do TVP Kultura na kolejny odcinek reporterskiego cyklu „Eureka Biblioteka!”. Tym razem odwiedzimy Miejską Bibliotekę w Łebie.

Tajemniczy list w butelce, "łebski regał", biblioteczka "Gertruda"

Miejska Biblioteka w Łebie oferuje nie tylko  książki. To także nietypowy regał z książkami, w których znajdziemy obecność miasta, biblioteczka w porcie, w kształcie latarni morskiej oraz tajemniczy eksponat, znaleziony niedawno na miejscowej plaży - list w butelce.

Dla zainteresowanych historią, biblioteka oferuje salę pt. "Historia Łeby". Znajdziemy tam pamiątki, które przekazali mieszkańcy, a także ciekawe zajęcia prowadzone dla uczniów miejscowych szkół.

Kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" na TVP Kultura odbędzie się już 29 kwietnia.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).