„Eureka Biblioteka!” z wizytą w Bibliotece w Głuchołazach

17.06.2023
TVP Kultura, sobota 17 czerwca godz. 11:30.
Na kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" zapraszamy już 17 czerwca o godz.11:30 do TVP Kultura. Tym razem odwiedzimy Miejsko-Gminną Bibliotekę w Głuchołazach.

Budynek biblioteki nominowany do europejskiej nagrody

Budynek Biblioteki Publicznej w Głuchołazach znalazł się na liście 449 budynków nominowanych do najważniejszej europejskiej nagrody architektonicznej - The European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.

Głuchołazka biblioteka powstała na miejscu zrujnowanego budynku gospodarczego, w którym kiedyś działało Kino Zdrojowe. Z istniejącej zabudowy zachowano jedyne ceglane wnętrze ze sklepieniami wspartymi na kamiennej kolumnie. W budynku - oprócz biblioteki - zlokalizowane jest także Centrum Kultury z salą widowiskową. Na parterze mieści się wypożyczalnia dla dzieci i kawiarenka literacka, na piętrze - wypożyczalnia dla dorosłych i czytelnia. W tylnej części biblioteki ulokowano pomieszczenia do opracowywania zbiorów i magazyny książek.

Instytucja aktywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności, organizuje liczne spotkania dla dzieci i młodzieży. Współpracuje  z Gminną Świetlicą Socjoterapeutyczną oraz jej podopiecznymi.

Kolejny odcinek "Eureki Biblioteki!" na TVP Kultura odbędzie się już w sobotę 17 czerwca o godz. 11:30.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).