Jak w zabytkowej bibliotece realizować nowoczesne pomysły? 7. odcinek „Eureki Biblioteki!”

25.03.2023
TVP Kultura, sobota 25 marca godz. 14:40
25 marca zapraszamy na kolejny odcinek „Eureki Biblioteki!”. Tym razem odwiedzimy Bibliotekę Elbląską im. C.K. Norwida, zachwycającą bogactwem zbiorów, profesjonalną pracownią konserwatorską, a także dbałością o lokalne tradycje. Książnica na Warmii to doskonały przykład, jak w zabytkowym miejscu realizować nowoczesne idee.

Zabytkowa przestrzeń otwarta na współczesne potrzeby mieszkańców

Biblioteka Elbląska tętni życiem i stale modernizuje swoją zabytkową siedzibę. Wprowadza nowoczesne formy korzystania ze znajdujących się w niej zbiorów, takie jak np. biblioteka cyfrowa, której zadaniem jest digitalizacja starych druków, czy multimedialna wystawa pod nazwą El-kamera.

Czytelnicy znajdą tu aż trzy Dyskusyjne Kluby Książki, dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych. Biblioteka może pochwalić się również salą koncertową, w której z powodzeniem odbywają się przedstawienia teatralne oraz konkursy recytatorskie. Na najmłodszych czeka zaś prawdziwe królestwo - Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ.

Zapraszamy do TVP Kultura w sobotę 25 marca o godz. 14:40 na siódmy odcinek reporterskiego cyklu „Eureka Biblioteka!”.

„Eureka Biblioteka!” to cykl telewizyjny zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Seria ukazuje nowoczesne biblioteki publiczne – beneficjentów NPRCz 2.0, prezentuje ich ofertę kulturalno-edukacyjną, najciekawsze wydarzenia i działania na rzecz społeczności lokalnej.

 

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).