Piknik literacki Imieniny Jana Kochanowskiego 24.06.23 [FOTORELACJA]

27.06.2023
24.06.2023, Ogród Krasińskich w Warszawie. Fotorelacja
24 czerwca na terenie Ogrodu Krasińskich w Warszawie odbył się organizowany przez Bibliotekę Narodową piknik literacki "Imieniny Jana Kochanowskiego". Pojawiła się tam strefa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 z wymianą książek oraz aktywnościami literackimi dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia organizowanego przez jednego z naszych Operatorów - Bibliotekę Narodową "Imieniny Jana Kochanowskiego". Pojawiła się tam strefa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, wspierana przez Fundację Powszechnego Czytania.

Piknik odbył się 24 czerwca 2023 roku w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję wymienić swoje książki na nowe oraz wziąć udział w aktywnościach literackich przygotowanych przez Fundację. Dla spragnionych relaksu przygotowano książkowe leżaki w miłym otoczeniu.

W tym roku bohaterem wydarzenia był Aleksander Fredro – niekwestionowany mistrz komedii i jeden z najczęściej wystawianych polskich dramatopisarzy – a jego postać była pretekstem do zacieśniania więzi pomiędzy światami literatury i teatru. Z pisarkami i pisarzami porozmawialiśmy o teatralnych adaptacjach ich prozy, z dramatopisarzami o kulisach ich pracy i kondycji współczesnego dramatu w Polsce, a reżyserów teatralnych zapytaliśmy, po co nam dzisiaj Fredro.

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).