„Pociąg do czytania” – następna stacja: Katowice

11.08.2023
W piątek 11 sierpnia 2023 r. na dworcu kolejowym w Katowicach pojawi się proczytelnicza strefa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, będąca kolejnym przystankiem na trasie wakacyjnej akcji „Pociąg do czytania”.
Podobnie jak na dworcu kolejowym Warszawa Wschodnia, gdzie miała miejsce premiera, pasażerowie korzystający z dworca w Katowicach w godzinach 11-19 będą mogli skorzystać z książek dostępnych w mobilnej biblioteczce lub wymienić je z własnymi egzemplarzami, wpisać się do księgi pamiątkowej oraz wziąć udział w czytelniczych animacjach. Dodatkowo, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach wraz ze swoimi atrakcjami poszerzy propozycje dostępne w ramach strefy NPRCz 2.0. Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościowych i przyjemnych zaletach czytania. Podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy. Kolejnymi przystankami „Pociągu do czytania” będą dworce główne w następujących miastach: Gdynia (18 sierpnia), Kraków (25 sierpnia) i Wrocław (1 września).

Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościowych i przyjemnych zaletach czytania. Podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy. Kolejnymi przystankami „Pociągu do czytania” będą dworce główne w następujących miastach: Kraków (25 sierpnia) i Wrocław (1 września).

Akcja „Pociąg do czytania” jest organizowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w partnerstwie z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A.

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).