„Pociąg do czytania” – następna stacja: Kraków Główny

18.08.2023
25 sierpnia 2023 r. „Pociąg do czytania” zatrzyma się na swoim przedostatnim przystanku - dworcu kolejowym Kraków Główny PKP.
W piątek 25 sierpnia w godzina 11-19 zapraszamy wszystkich pasażerów i gości dworca Kraków Główny PKP do książkowej strefy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wszyscy będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi w naszej mobilnej bibliotece, wziąć udział w czytelniczych animacjach oraz wpisać się do pełnej inspiracji podróżnej księgi pamiątkowej. Dworzec w Krakowie będzie przedostatnim przystankiem na trasie współorganizowanej z PKP S.A. akcji "Pociąg do czytania".

Książki zapewnia m. in. Państwowy Instytut Wydawniczy, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Warsztaty Kultury Lublin i Wydawnictwo NCK. W ramach strefy odbędą się też liczne warsztaty plastyczne oraz zagadki i quizy z motywami czytelniczymi i podróżniczymi. Osoby, które przyniosą ze sobą inne książki, będą mogły wziąć udział w  bookcrossingu. Gościem strefy NPRCz 2.0 będzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, która zapewni miłośnikom czytania dodatkowe książki w Lotnej Czytelni oraz Biblioteka Kraków,  która organizuje kącik czytania bajek dla najmłodszych.

Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościowych i przyjemnych zaletach czytania. Podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy. Ostatnim przystankiem „Pociągu do czytania” będzie dworzec Wrocław Główny (1 września).

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).