Spotkanie online dla beneficjentów 2. naboru Infrastruktury Bibliotek

15.06.2022
14 czerwca Instytut Książki zorganizował spotkanie online dla beneficjentów rozstrzygniętego niedawno 2. naboru wniosków zorganizowanego w ramach K.I. 2.1. „Infrastruktura bibliotek 2021-2025”. Swój udział w spotkaniu zgłosiło prawie 60 uczestników – przedstawicielki i przedstawiciele bibliotek, w tym specjaliści od finansów i księgowości, a także pracownice i pracownicy urzędów, a nawet wójtowie i burmistrzowie.

Szczegóły wydarzenia

W trakcie półtoragodzinnego spotkania uczestnicy mieli szansę zapoznać się z prezentacją dotyczącą m.in.:

  • przypomnienia podstawowych reguł konkursu;
  • przedstawienia zasad przekazywania transz dofinansowania;
  • zapoznania się z obowiązkami informacyjnymi, jakie muszą realizować beneficjenci;
  • sposobami rozwiązywania najpopularniejszych trudności związanych z realizacją zadań.

W czasie spotkania zachęcono także do korzystania z informacji zamieszczonych na stronie nprcz.pl – szczególnie do pobrania księgi znaku NPRCz.

Spotkanie było także szansą na zadawanie pytań i wzajemne podzielenie się spostrzeżeniami czy doświadczeniami. Udało się odpowiedzieć na wiele pojawiających się wątpliwości, m.in. o wydzielenie w bibliotece przestrzeni do pracy z dziećmi i seniorami, o możliwość zmian w kosztorysie, o realizację zadania przez inwestora zastępczego.

W czasie spotkania padła także propozycja zorganizowania szkolenia poświęconego rozliczeniom projektów realizowanych w ramach „Infrastruktury bibliotek” – takie spotkania odbędą się na pewno, Instytut Książki już teraz zaprasza na nie chętnych beneficjentów!

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).