Pobierz książkowy NIEKALENDARZ

Prezentujemy NIEKALENDARZ czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc. Zachęcamy również do wzięcia udziału w wyzwaniu dotyczącym czytania 7 minut dziennie!

Promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych

NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice.

Składa się z 12 kart, z zadaniem na każdy miesiąc. Zachęca do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

Oprócz NIEKALENDARZA powstał również plakat informujący o tym, że biblioteka bierze udział w wyzwaniu.

Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do codziennego czytania, wśród materiałów do pobrania znajduje się także czytelnicza karta na pieczątki „Książka – stosuj codziennie”, którą można wydrukować i rozdawać młodym czytelnikom oraz dyplom dla uczestników wyzwania.

 

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, bibliotekarzy, a także rodziców do pobrania materiałów i rozwieszenia ich w swojej bibliotece. Mamy nadzieję, że pomogą one w rozwijaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

Materiały do pobrania

Za realizację odpowiada kolektyw Mamy Projekt, a ilustracje i oprawę graficzną wykonało Studio Sarna. Kampania jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).