Pobierz czytelnicze materiały NPRCz 2.0

Baza materiałów NPRCz 2.0, służących wzmacnianiu postaw czytelniczych, będzie systematycznie rozbudowywana.

Kolorowanki i ilustracje z bohaterami literackimi

Aktualnie znajdują się w niej grafiki z bohaterami literackimi, którzy są znani z lektur szkolnych, ale i popularnych pozycji książkowych ostatnich lat, np. Bohun, Romeo i Julia, Mikołajek, czy Jaskier.

To także liczne ilustracje, w których książka występuje w różnych kontekstach codziennego życia – jest główną atrakcją w czasie wakacyjnej podróży, bawi, uczy, a nawet inspiruje podczas domowej lektury czy staje się „najlepszą przyjaciółką” dzieci i młodzieży.

Dla najmłodszych NPRCz 2.0 przygotowało natomiast kolorowanki nawiązujące do znanych bohaterów literackich, takich jak: Hermiona, Mały Książe, czy Ania z Zielonego Wzgórza oraz scenki rodzajowe z książką. Dostępne są również kolorowanki z bohaterami naszego miniserialu "Mole książkowe".

 

 

Materiały do pobrania

Zapisz się na newsletter

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) „RODO" wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Narodowe Centrum Kultury z siedzibą w Warszawie, ul. Płocka 13 (kod pocztowy: 01-231), tel: 22 21 00 100 w celu subskrypcji newslettera NPRCz 2.0.

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).